Anasayfa

Değerli Bilim İnsanları, Kamu ve Özel Sektör Uzman ve Temsilcileri,

22-25 Mart 2018 tarihlerinde Maritim Pine Beach Resort Hotel, Antalya'da Kimyagerler Derneği ve Atatürk Üniversitesi Kimya Bölümü tarafından düzenlenecek olan Uluslararası Katılımlı 6. İlaç Kimyası: İlaç Etken Maddesi Tasarımı, Sentezi, Üretimi ve Standardizasyonu Kongresi’nde sizleri aramızda görmek bizleri mutlu edecektir.

Uluslararası konuşmacılarımız ilaç araştırma ve geliştirme çalışmaları yapan bilim insanlarından oluşmaktadır.  Kongrede ulusal ve uluslararası konuşmacıların yapacağı sunumlara ilave olarak “Kısa Sözel” sunumlara da geniş yer verilecektir. Kısa sözlü sunumlar, poster saatlerinde poster olarak da sergilenerek daha fazla katılımcı ile uzun süreli karşılıklı paylaşım ve tartışma imkanı sağlanacaktır. Ülkemizde poster sunumlarına gösterilen ilginin azaldığı görülmektedir. Mevcut durumun aksine poster sunumlarına ilginin artırılması gerekmektedir. Bu maksatla kongrede her bir postere iki gün boyunca toplam dört saat sergilenme fırsatı verilecektir. 

Kongrede ilaç alanında yürütülen çalışmalar geniş bir yelpazede değerlendirilerek ülkemizde ilaç alanında araştırma ve geliştirme çalışmalarına hız verebilecek stratejiler ele alınacaktır. Üniversitelerde, ilaç endüstrisinde ve kamu kurumlarında çalışan bilim insanlarının bir araya gelmesi sağlanarak Proje İşbirlikleri Platformu oluşturulacaktır.

Ülkemizde ilaç araştırma ve geliştirme çalışmalarının daha verimli, etkin ve başarılı bir şekilde yürütülebilmesi için, bu alanda çalışan özel sektör temsilcileri ve kamu kurum temsilcilerinin bir araya geldiği bir Toplantı düzenlenecektir.

Kongremizde, hem ilaç sektörü hem de üniversitelere hizmet veren, ilaç hammaddesi, kimyasal madde, cihaz ve ekipman tedarikçileri ile yazılım hizmetleri sunan kişi, kurum ve kuruluşları da sponsor veya izleyici olarak görmek istemekteyiz.

Kimyagerler Derneği olarak 2013 yılından itibaren her yıl düzenlediğimiz ve 22-25 Mart 2018 tarihinde düzenlenecek olan Uluslararası Katılımlı 6. İlaç Kimyası: İlaç Etken Maddesi Tasarımı, Sentezi, Üretimi ve Standardizasyonu Kongresi’nde sizleri de aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.

 

Registration Fees

Detailed information about the congressional participation fee ...

Archive

Past congresses and congressional documents...

Sponsorship

Click to sponsor the Congress